Тиверија загуби од Спартмани

Екипата на Тиверија забележа пораз од Спартмани во натпревар од 14. коло од Третата лига – Југоисток, со резултат од 2:4.

АРХИВА

АРХИВА

Овој пораз на Тиверија ја одалечува од првото место на табелата, каде во моментот првопласирана е екипата на Дојранско Езеро. По овој пораз, Тиверија останува на второто место, додека Спартмани е петти на табелата.

Во следното коло Спартмани игра со Хоризонт Турново, Тиверија има тешко дерби со Дојранско Езеро.

Comments are closed.