Василево со реми против Дојранско Езеро

Фудбалерите на Василево на домашен терен одиграа нерешено 2:2 со екипата на Дојранско Езеро од Дојран, во натпревар од 14. коло од Третата лига – Југоисток.

АРХИВА

АРХИВА

Одличен натпревар, со многу шанси и на двете страни за победа, но сепак на крај двете екипи си ги поделија бодовите. Дојранско Езеро останува и понатаму лидер на табелата, додека Дојранско Езеро е на четвртото место на табелата.

Во следнот коло Василево ќе игра против Младост Удово, Дојранско Езеро ќе игра дерби со Тиверија.

Comments are closed.