Вечерва митинг на градскиот плоштад во Струмица

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски вечерва со митинг на градскиот плоштад во Струмица.

Ве поканувам на митинг на 13.04. (сабота) на градскиот плоштад со почеток од 20:30 часот. Време е да ги оставиме поделбите зад нас и да се обединиме во заедничките цели – брз напредок и сигурна иднина за нашата држава.

Застанување веќе нема, изборот е јасен – ЗАЕДНО ОДИМЕ НАПРЕД!” стои на поканата на Фејсбук.56869950_2613440282002754_7028574586740408320_o

Comments are closed.