Академија Пандев со минимален пораз од Шкендија

Екипата на Академија Пандев во Струмица загуби минимално со 0:1 од лидерот на табелата Шкендија, во натпревар од 26. коло од Првата македонска фудбалска лига.

АРХИВА

АРХИВА

„Пандевци“ остануваат на третото место на табелата со 45 освоени бодови, и имаат негатива од 4 бода во однос на второпласираниот Вардар, но имаат натпревар помалку одиграно, оној против Победа од Прилеп. Шкендија останува лидер на табелата со 59 бодови.

Во следното коло Академија Пандев ќе игра дерби дуел со Вардар, додека Шкендија ќе ја пречека Ренова.

Comments are closed.