Струмички пожарникар нападнат при гаснење пожар

Пожарникар бил нападнат при гаснење пожар во Струмица. Како што информира полицијата, вчера во 17 часот во СВР струмица, З.Ш.(56) од Струмица, вработен во Територијалната противпожарна единица Струмица, пријавил дека истиот ден околу 15.10 на местото викано „Просенички пат“ бил физички нападнат од лицетот Т.С.pozarnikar-pozar

Според пријавеното, тој бил нападнат во моментот кога пристигнале на наведеното место по пријава во Територијалната противпожарна единица за настанат пожар. По целосно документирање на случајот, против Т.С. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Comments are closed.