Хоризонт Турново против Дојранско Езеро

Утре со почеток од 15:30 часот на градскиот стадион во Нов Дојран, екипата на Дојранско Езеро ќе го пречекува Хоризонт Турново, во натпревар од Третата лига – Југоисток.

АРХИВА

АРХИВА

Дојранско Езеро е лидер на табелата со 28 освоени бодови, додека Хоризонт од Турново е трети на табелата со вкупно 12 освоени бодови.

На последното место од табелата е екипата на Спартмани, со шест освоени бодови.

Comments are closed.