РК Астраион со победа над РК Весна Акумулатори

Ракометниот клуб Астраион запиша нова победа, овој пат против екипата на Весна Акумулатори од Пробиштип, со резултат од 30:33 во натпревар од 5. коло од Првата ракометна лига – Плеј Аут.

АРХИВА

АРХИВА

За РК Астраион оваа е петта победа во низа и со максимални 15 бода е на првото место на табелата, додека Весна Акумулатори е трета со 9 бодови.

Во следното коло Астраион на домашен терен ќе игра против Риниа М, екипа која што е петтопласирана на табелата со вкупно 6 освоени бодови.

Comments are closed.