Приведен струмичанец поради сомнение за сторено кривично дело

На 21.03.2019 во 15.30 часот, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „Овозможување употреба наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, од слобода бил лишен и приведен во Полициска станица Струмица М.А.(30) од Струмица. По целосно документирање на случајот, против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.; – пишува во дневниот билтен на СВР Струмица.полиција

Comments are closed.