Струмичката полиција привело лице за кого била распишана потерница

На 19.03.2019 година во 04.30 часот во Полициска станица Струмица бил приведен М.А.(31) од Струмица за кого била распишана потерница за издржување затворска казна за сторено кривично дело „Тешка кражба на дрзок начин“. Во 06.00 часот лицето било предадено во Затвор Струмица.policija

Comments are closed.