ОК Џио Струмица е во полуфиналето од Купот

Одбојкарите на Џио Струмица го победија УГД Штип во четвртфиналето од Купот и во реваншот со резултат од 3-0 (25-12, 25-16, 25-14).

АРХИВА

АРХИВА

Во рамките на првенството, струмичките одбојкари гостуваат во Тетово кај екипата на Лирија, каде се очекува уште една победа на Џио Струмица.

Comments are closed.