ОК Џио Струмица денес против ОК Весна Пробиштип

Одбојкарите на Џио Струмица денес со почеток од 13:00 часот силите ќе ги одмерат со екипата на Весна Пробиштип.

ФОТО: ОК Џио Струмица

ФОТО: ОК Џио Струмица

ОК Џио Струмица е првопласирана екипа на табелата, додека Весна Пробиштип е четвртопласирана екипа. Струмичките одбојкари во досегашниот дел од сезоната се уште немаат претрпено пораз, па гостите ќе се обидат да и го нанесат првиот пораз на струмичани.

Натпреварот се игра во КГС „Партизан“ во Струмица.

Comments are closed.