Куклишанец заработи пријава – го пријавила сопругата

На 27.02.2019 во Полициска станица Струмица, жителка на село Куклиш пријавила дека истиот ден око.лу 21:30 часот нејзиниот сопруг З.Ц. физички ја нападнал во нивниот дом и и се заканувал дека ќе ја убие. З.Ц. бил лишен од слобода и задржан во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. – пишува во соопштението од СВР Струмица.полиција

Comments are closed.