Беласица ја очекува тежок натпревар со Шкендија

Фудбалерите на Беласица во недела ги очекува тежок натпревар против лидерот на табелата Шкендија.

АРХИВА

АРХИВА

Актуелниот шампион е прв на табелата со 44 освоени бодови, додека Беласица е деветта на табелата со 18 бодови. Победа и нови бодови за Беласица се потребни, во борбата за опстанок во Првата лига, па мотивот за реми или евентуална победа ќе бидат големи, но од друга страна е Шкендија која игра во одлична форма, а тоа го докажа и во досегашниот тек од сезоната, каде во 20 одиграни кола запиша 13 победи, пет ремиа и два порази, додека Беласица има четири победи, шест ремиа и дури 10 порази.

Comments are closed.