Куп на Македонија: РК Астраион го елиминира Вардар Неготино, ќе игра во четвртфинале

Екипата на Астраион од Струмица пред своја публика го совлада и го елиминира ракометниот клуб Вардар Неготино со резултат од 21:24 и обезбеди место во четвртфиналето на Купот на Македонија.

РК Астраион - натпревар гости 2018-2019 сезона

На полувреме беше нерешено, 12:12, но неготинци во второто полувреме потфрлија, па струмичани тоа го искористија и дојдоа до значајна победа.

 

 

Comments are closed.