Астраион го победи Младост 09 во Купот

Ракометниот клуб Астраион од Струмица, ја победи екипата на Младост 09 од Богданци со пресврт во второто полувреме.

РК Астраион - натпревар гости 2018-2019 сезона

Првиот дел од натпреварот заврши со негатива за струмичани од 13:12, но сепак во вториот дел ракометарите на Астраион одиграа одлични 30. минути и конечниот резултат гласаше 22:27, со што струмичкиот ракометен клуб озбезбеи борба за пласман во четвртфиналето.

Comments are closed.