Исчезнат 20 годишен струмичанец

На 16.02.2019 година во 11,45 часот во СВР Струмица, И.Т.(42) од Струмица, пријавил дека на 04.01.2019 година исчезнал неговиот син Б.Т.(20), кој требало да се врати во Швајцарија каде што учел и работел. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето. – пишува во соопштението од СВР Струмица.полиција

 

Comments are closed.