Академија Пандев ќе игра на Младост

Екипата на Академија Пандев пролетниот дел од сезонава ќе го започне на стадинот „Младост“ во Стумица, наместо на стадионот „Кукуш“ во Турново, каде играше како домаќин во есенскиот дел од сезоната.

21765344_991829894292424_6757480107780147129_n

Поради лошата состојба на теренот во Турново, „Пандевци“ се селат во Струмица на „Младост“, каде игра и Беласица. Екипата на Академија Пандев веќе во недела на „Младост“ ќе игра против Македонија ЃП, а цената на билетите ќе биде 100 денари.

 

Comments are closed.