Академија Пандев против Македонија ЃП го започнува пролетниот дел

Екипата на Академија Пандев во недела на стадионот „Младост“ ќе ја пречека Македонија ЃП, во натпревар од 19. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Академија Пандев - Шкупи - 26.08.2018 - Турново

Академија Пандев есенскиот дел од сезоната го заврши на третото место на табелата со вкупно 30 освоени бодови, додека Македонија ЃП се наоѓа на шесттото место на табелата со вкупно 21 бод.

Со овој натпревар Академија Пандев го започнува пролетниот дел од ПМФЛ.

 

Comments are closed.