Академија Пандев во Анталија со две победи, две ремиа и два порази

Екипата на Академија Пандев на подготовките во Анталија, направи билас од две победи, две нерешени и два порази.

Академија Пандев - Торпедо Кутаиси

Последниот натпревар одигран во Анталија, беше оној против вицешампионот на Грузија, екипата на Торпедо Кутаиси, каде „Пандевци“ загубија со резултат од 1:3.

Единствен стрелец на погодокот за Академија Пандев беше Марио Крстовски.

 

Comments are closed.