Кристијан Стојкоски е нов играч на Академија Пандев

Академија Пандев во зимскиот преоден рок потпиша нов играч, станува збор за Кристијан Стојкоски.

ФОТО: ФК Академија Пандев

ФОТО: ФК Академија Пандев

Се работи за одличен играч кој игра на позицијата офанзивен играч за врска. Стојкоски досега во својата кариера има настапувано за тимовите на Шкупи, Македонија ЃП и Тетекс.

 

Comments are closed.