Беласица доживеа убедлив од бугарскиот прволигаш Локо Пловдив

Фудбалерите на Беласица одиграа пријателски натпревар против бугарскиот прволигаш Локо Пловдив, каде со резултат од 1:4 беа убедливо поразени.

ФОТО: ФК Беласица

ФОТО: ФК Беласица

Единствениот гол за струмичани го постигна Стефан Вујчиќ и тоа од пенал.

Екипата на Беласица во Турција се подготвува за почетокот на пролетниот дел од Првата македонска фудбалска лига.

Comments are closed.