Александра Ристовска избрана за најдобар тренер во младинска конкуренција

На синоќешната традиционална манифестација ,,Спортист на годината” за 2018 година при Општина Струмица, Александра Ристовска беше избрана за најдобар тренер во младинска конкуренција.  Александра Ристовска  е тренер на ЖФК Тиверија од Струмица.DSC_2819

Comments are closed.