Димитар Витанов освои прво место на синоќешната манифестација ,,Спортист на годината” во младинска конкуренција

Димитар Витанов освои прво место на синоќешната манифестација ,,Спортист на годината” на Општина Струмица за 2018 година во категорија ,,најдобар спортист во младинска конкуренција”. Tој е претставник од карате клубот АБЦ Струмица. Честитки.DSC_2810

 

Comments are closed.