Направете домашна маска од круша

Потребни состојки:

  • 1 круша
  • неколку лажици мед

Подготовка:

  1. Потребно е да го измиете лицето со ладна вода, потоа да измешате круша и мед во блендер, и густата смеса да ја нанесете на лицето.
  2. Нека отстои околу 15 минути, па измијте го лицето со млака вода.

На овој начин ќе ја одржувате негата на вашата кожа на лицето, особено во зимските денови.nega lice

Comments are closed.