Василево на 5 место го заврши есенскиот дел од сезоната

Екипата на Василево, есенскиот дел од сезоната во Третата лига Југоисток, ја завршија на петтата позиција со вкупно 10 освоени бодови.

АРХИВА

АРХИВА

Во есенскиот дел фудбалерите на Василево одиграа 10 натпревари, каде забележаа вкупно три победи, едно реми и 6 порази. Во овој дел од сезоната, Василево постигна 18 погодоци, но прими дури 31 гол.

На табелата под нив единствено се Спартмани, екипа која во есенскиот дел од сезоната успеа да собере само три бода.

Comments are closed.