Хоризонт Турново на третото место го заврши есенскиот дел

Екипата на Хоризонт Турново на третото место го заврши есенскиот дел од сезоната во Третата лига Југоисток.

АРХИВА

АРХИВА

Турновци на десетте одиграни натпревари, забележаа вкупно 4 победи и шест порази, и со 12 бодови се на делба на третото место на табелата, бидејќи исто толку бодови има и Младост од Удово.

Фудбалерите на Хоризонт од Турново имаат постигнато 20 погодоци, но имаат примено дури 27 голови, што ги прави доста слаби.

 

Comments are closed.