Како Тиверија го одигра есенскиот дел од Третата лига Југоисток

Фудбалерите на Тиверија есенскиот дел од Третата лига Југоисток го завршуваат на второто место на табелата со вкупно 21 освен бод. Во досегашниот тек од сезоната, екипата на Тиверија одигра вкупно 10 натпревари, на кои што натпревари запиша шест победи, три ремиа и еден пораз и освои вкупно 21 бод.

АРХИВА

АРХИВА

Фудбалерите на оваа екипа на овие 10 натпревари постигнаа најмногу погодоци во целата лига, односно вкупно 35, а примија 11 голови, што ги прави втора најефикасна екипа во лигата, после онаа на лидерот на табелата Дојранско Езеро, која има примено само 7 гола.

 

Comments are closed.