Струмиченец доби пријава за кривично дело „силување“

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против СК (45) од Струмица, поради постоење на основано сомневање дека пријавениот сторил кривично дело „силување“ предвидено во член 186 став 5 ( други полови дејствија ) од КЗ. По целосно документирање на настанот од страна на СВР-Струмица изготвена е кривична пријава и доставена во ОЈО-Струмица.полиција

Comments are closed.