Академија Пандев со шест гола против Кораб до полуфинале од Купот

Екипата на Академија Пандев немаше проблеми на денешното гостување кај Кораб, во реванш натпреварот од Купот на Македонија, каде со резултат од 1:6 славеше и го обезбеди полуфиналето.

АРХИВА

АРХИВА

Пандевци како фаворити ја оправдаа фавортиската улога во овој натпревар и со лесно си ја завршија работата.

Академија Пандев во полуфиналето во Купот ќе игра против Македонија ЃП, Беласица или Победа од Прилеп.

Comments are closed.