Беласица со победа над Силекс до пласман во полуфиналетo

Фудбалерите на Беласица одиграа фантастичен натпревар и со 2:0 ја победија екипата на Силекс од Кратово во реваншот од Купот на Македонија, со што обезбедија пласман во полуфиналето.

АРХИВА

АРХИВА

Покрај Беласица патници во полуфиналето на Купот на Македонија се Академија Пандев, Победа и Македонија ЃП.

Comments are closed.