Василево со убедлива победа против Младост Удово

Фудбалерите на Василево во 10. коло од Третата лига Југоисток, имаа сигурна и убедлива победа над Младост од Удово со резултат од 4:2.

АРХИВА

АРХИВА

Василево со оваа победа е на четврттото место на табелата со вкупно 10 освоени бодови, додека Младост од Удово е трети со 12 освоени бодови.

Лидер на табелата е Дојранско Езеро со 25 освоени бодови.

Comments are closed.