Беласица против Силекс во Купот на Македонија

Фудбалерите на Беласица денес на „Младост“ ќе го пречекаат Силекс во реванш натпреварот од Купот на Македонија.

АРХИВА

АРХИВА

Резултат од првиот натпревар од Купот на Македонија кој се одигра во Кратово е 0:2 за Беласица, со што струмичани денес ќе играат со два гола предност и ќе бидат на чекор да го елиминират Силекс.

Comments are closed.