Тиверија загуби од „фенерџијата“ Василево

„Фенерџијата“ Василево се „разбуди“ и на домашен терен со високи 5:2 ја среди Тиверија која влезе во уште поголема резултатска криза. Работите во клубот од Василево се менуваат, а потврдата стигна денес со ова убедлива победа, која воедно е прва за Василево. Митров Димче беше херојот на Василево кој постигна хет-трик. Сепак, првите три бодови не носат промена кај Василево кој и понатаму останува на дното од табелата во Третата лига – Исток.

Тиверија - Раклиш, 2. коло ТМФЛ - Исток

 

Comments are closed.