Македонија Макс на домашен терен против Јанта Волеј Форца

Одбојкарките на Македонија Макс на домашен терен ќе се соочат со екипата на Јанта Волеј Форца, во меч од 2. коло од Втората фаза -2. Струмичките одбојарки ги очекува тежок меч, бидејќи формата ги фаворизите гостите. Македонија Макс со еден освоен бод е на седмото место на табелата, додека Јанта Волеј Форца со 12 освоени бодови е на виското трето место, а бројот на бодови е ист како и на лидерот Пелистер Волеј, што е мотив плус за победа на гостите.

Македонија Макс - Наковски Волеј, 1. коло ПОЖЛ

Трајков Иван ќе биде прв судија на мечот, додека за втор судија е делегиран Ричлиев Филип. Делегат на натпреварот ќе биде Атанасов Трајче.

Натпреварот се игра во ОУ „Видое Подгорец“ во Струмица и истиот ќе биде одигран без присуство на публика, согласно мерките и препораките за заштита од Ковид-19.

Comments are closed.