Тиверија гостува кај „фенерџијата“ Василево

Тиверија ќе има можност конечно да запиша победа и да излезе од резултатската криза, каде на гостувањето кај „фенерџијата“ Василево ќе важи за голем фаворит, во меч од 10. коло од Третата лига – Исток.

Тиверија - Раклиш, 2. коло ТМФЛ - Исток

Екипата на Тиверија е во голема резултатска криза и на девет одиграни натпревари има две победи, едно реми и дури седум порази, со вкупно 7 бодови е на десетото место, додека Василево е поседен со девет порази и без победи.

Натпреварот ќе започне во 13:00 часот и ќе биде одигран без присуство на публика, согласно мерките и препораките за заштита од Ковид-19.

Comments are closed.