Астраион немаше сили за Охрид и загуби убедливо

Ракометарите на Охрид со убедливи 22:31 го декласираа Астраион и со максимален учинок патуваат во плеј-офот. „Гладијаторите“ без многу мака одиграа одличен натпревар во Струмица и дома се враќаат со нови три бодови.

Астраион - Охрид, 13. коло Суперлига

Во досегашниот тек од сезоната Охрид запиша 12 победи на исто толку одиграни натпревари и со максимален учинок заврши на првото место во групата А.

Соколов со девет и Ивановски со шест гола беа најпрецизни кај Охрид, додека Караиванов со девет беше најдобар кај домаќините.

Comments are closed.