Струмица Жени загуби на гостувањето од Работнички – Скопје

Одбојарките на Струмица Жени загубија убедливо на гостувањето во Скопје од екипата на Работнички со резултат 3:0 во сетови, во меч од 1. коло од Втората фаза – 1.

Пелистер Волеј - Струмица жени, 3. коло ПЖОЛ

Во првиот сет гостите пружија голем отпор, но истиот не беше доволен, па сетот го загубија со 28:26. Вториот сет им припадна на домаќините со 25:23, како и третиот со 25:20.

Работнички е на третото место на табелата со 19 бодови, колку што и има и второпласираната екипа на ЈВ Кисела Вода, додека екипата на Струмица Жени со 13 бодови е на претпоследното петото место.

Comments are closed.