Ролинг 08 загуби од Баскет КАМ

Кошаркарите на струмички Ролинг 08 убедливо загубија од Баскет КАМ со 43:84, во меч од 7. коло од Втората кошаркарска лига – Исток.

КК Куманово 2 - КК Ролинг 08, 1. коло Втора кошаркарска лига - Исток, во Куманово

Екипата од Македонска Каменица на мечот важеше за фаворит и истата фаворитска улога беше оправдата. Во однос на табелата, Баскет КАМ во моментот е на четвртото место на табелата, додека Ролинг е на претпоследното место.

Во следното коло Ролинг 08 ќе игра градско дерби со екипата на Струмица, додека Баскет КАМ ќе гостува во Феникс 2010.

Comments are closed.