Наковски Волеј загуби на гостување кај ЈВ Кисела Вода

Одбојкарките на струмички Наковски Волеј загубија на гостување во Скопје кај ЈВ Кисела Вода со 3:1 во сетови, во меч од 1. коло од Втората фаза – 1.

Македонија Макс - Наковски Волеј, 1. коло ПОЖЛ

Првиот сет струмичките одбојарки го добија со 16:25, додека вториот и третиот ги загубија со идентичен резултат 25:18. Четвртиот сет домаќините го добија со 25:19.

Во однос на табелата Наковски Волеј е на четвртото место со 13 бодови, доека ЈВ Кисела Вода е на второто место со 19 бодови.

 

Comments are closed.