Младите “пандевци” загубија од Партизан

Младите фудбалери на Академија Пандев загубија од Партизан со 3:1 во Србија. Во саботата, младите “пандевци” ремизираа играјќи 1:1 со Црвена Звезда, а вчера одиграа уште еден добар натпревар против Партизан. 

FB_IMG_1607338288149

Comments are closed.