Џио Струмица со убедлива победа над Дибра Волеј

Одбојкарите на Џио Струмица запишаа убедлива победа, откако со 0:3 во сетови беа далеку подобри од Дибра Волеј, во меч од 9. коло од Првата машка одбојкарска лига.

Џио Струмица - Шкендија во Струмица 3.коло ПОМЛ

Екипата од Дебар немаше сили за пружи отпор во ниту еден сет од мечот. Првиот сет заврши со 14:25, додека вториот со 11:25 за Џио. Во третиот сет струмичките одбојкари без многу мака го добија со резултат од 9:25.

 

Comments are closed.