Младите „пандевци“ во Србија – против Црвена Ѕвезда и Партизан

Младите фудбалери на Академија Пандев родени 2008 година овој викенд престојуваат во Србија каде гостуваат на екипите на Црвена Ѕвезда и Партизан. Денеска со своите врсници од Црвена Ѕвезда одиграа нерешено 1:1. Утре со почеток од 10:00 часот ќе  одиграат натпреварот против екипата на Партизан.

 Академија Пандев - генерација 2008 во Србија

Comments are closed.