Ролинг загуби од Феникс

Кошаркарките на Ролинг 08 загубија од Феникс 2010 со резултат од 86:59, во натпревар од Втората кошаркарска лига – Исток. Струмичките кошаркари се’ уште немаат запишано победа во новата сезона и со шест пораз и 6 освоени бодови се наоѓаат на претпоследнто место на табелата.

КК Куманово 2 - КК Ролинг 08, 1. коло Втора кошаркарска лига - Исток, во Куманово

Екипата на Феникс која без големи проблеми дојде до нова победа, со девет освоени бодови се наоѓа на високото трето место на табелата, и има негатива од 3 бодови во однос на лидерот Ангели.

Баскет Кам со 90:54 без многу мака го совлада МКК Куманово, Ангели со 90:54 запишаа убедлива победа над Про Баскет, Куманово 2 загуби со минимални 81:85 од Борец Баскет, додека мечот меѓу Струмица и Шкупи е одложен.

Лидер на табелата е Ангели со 12 бодови, бод помалку има Борец Баскет кој е втор на табелата.

Comments are closed.