Струмица со победа над Про Баскет

Кошаркарите на Струмица запишаа победа над Про Баскет со 58:64, во меч од 5. коло од Втората кошаркарска лига – Исток. Одличен натпревар за екипата на Струмица која го запиша вториот сезонски триумф. Во однос на табелата, Струмица е на петото место на табелата со 7 бодови и има три бода помалку од првопласираната екипа на Ангели, додека Про Баскет после поразот е втор на табелата со 9 бодови.

Денес Струмица требаше да игра против Шкупи, но овој натпревар е одложен.

АРХИВА

АРХИВА

Comments are closed.