Ролинг загуби од МКК Куманово

Кошаркарките на струмички Ролинг загубија од МКК Куманово со 92:71, во меч од 5. коло од Втората кошаркарска лига – Исток. Ролинг се’ уште нема сезонска победа, и со пет пораз и 5 освоени бодови се наоѓа на претпоследното место на табелата.

Денес Ролинг ќе гостува кај Феникс, додека МКК Куманово кај Баскет Кам, во меч од 6. коло.

КК Куманово 2 - КК Ролинг 08, 1. коло Втора кошаркарска лига - Исток, во Куманово

 

Comments are closed.