Беласица на тешко гостување кај Шкупи

Екипата на Беласица утре во рамки на 14. коло од Првата македонска фудбалска лига, ја очекува тешко гостување кај големиот фаворит Шкупи. Струмичани по тренерската смена имаат позитивна серија, на последните пет натпревари имаат скор од еден пораз, две ремија и две победи, со вкупно 9 освоени бодови се на последното место на табелата. Шкупи на овој натпревар влегува како голем фаворит за победа, кој со 25 освоени бодови е на третото место на табелата.

АРХИВА

АРХИВА

Притисок за победа и три бодови ќе има кај Беласица, која нема што да изгуби на овој меч и ќе влезе со единствена цел – победа. Шкупи на овој меч оди на победа и можност за прво место во случај на нерешен резултат меѓу Шкендија и Македонија Ѓ.П. во директната дерби-пресметка која се игра во Тетово.

Мечот се игра на Теренот на Фудбалска Федерација на Македонија со почеток од 13:00 часот, без присуство на публика согласно мерките и препораките за заштита од Ковид-19.

 

Comments are closed.