Тиверија ремизираше со Детонит во Струмица

Тиверија на домашен терен во Струмица ремизираше со радовишки Детонит играјќи 2:2 во меч од 8. коло од Третата лига – Исток. Тиверија одигра одличен натпревар, но, сепак, на крај требаше да се задоволи со бод против големиот фаворит.

Тиверија - Раклиш, 2. коло ТМФЛ - Исток

Тиверија со 7 бодови останува на деветотото место на табелата, додека Детонит со 17 бодови е трет на табелата.

Во следното коло Тиверија ќе гостува во Турново, каде ќе ги одмери силите со Хоризонт Турново на „Кукуш“, додека Детонит на домашен терен ќе има лесна задача со Работник Џумајлија од Лозово.

Comments are closed.