Ролинг декласиран од Шкупи

Младиот состав на КК Ролинг загуби со убедливи 61:110 од екипата на КК Шкупи, во меч од 4. коло од Втората кошаркарска лига – Исток. Гостите од Скопје ја оправдаа фаворитската улога и запишаа убедлива победа во Струмица. Ролинг со 4 освоени бодови во досегашниот тек од сезоната се наоѓа на седмото место на табелта, додека Шкупи со пет бодови е трет.

КК Куманово 2 - КК Ролинг 08, 1. коло Втора кошаркарска лига - Исток, во Куманово

Ангели со 96:74 славеше над Куманово 2, а Струмица имаше несреќен пораз од лидерот Борец Баскет кој славеше со 69:73.

 

 

Comments are closed.