Несреќен пораз на КК Струмица од лидерот Борец Баскет

Несреќен пораз за екипата на Струмица, која загуби со 69:73 од лидерот Борец, во меч од 4. коло од Втората кошаркарска лига – Исток. Гостите од Велес ја запишаа четвртата сезонска победа. Велешани со 8 бодови се лидери на табелата, додека Струмица со 5 бодови е на петото место на табелата.

АРХИВА

АРХИВА

Во ова коло убедлива победа однесе Шкупи на гостувањето кај Ролинг 08 во Струмица со 110:61, Ангели без поголеми проблеми го совлада Куманово 2 со 96:74.

Comments are closed.