ЖФК Тиверија со убедлива победа во дербито со ЖФК СЦ Истатов

ЖФК Тиверија Струмица запиша убедлива победа од 0:4 во дербито со ЖФК СЦ Истатов во Дојран, во натпревар од 13. коло од Првата женска фудбаска лига. Тиверија уште еднаш одигра одличен натпревар и во текот на истиот имаше доминација. Со 29 освоени бодови екипата на Тиверија е на четвртото место на табелата, додека СЦ Истатов со 15 бодови е на осмото место на табелата.

ЖФК Тиверија Струмица - ЖФК Скопје 2014 - 1. коло

Борец со 2:0 ја победи Плачковица, Деспина од Прилеп со 4:0 славеше над Топ Гол, додека Шкендија со 3:0 го преслуша Љуботен. Колото ќе биде комплетирано утре.

Во следното, 14. коло, Тиверија на домашен терен ќе игра со Љуботен, доека СЦ Истатов ќе биде домаќин на Шкупи.

Comments are closed.

Web